Vērtēšana

Rīgas 208. pirmsskolas izglītības iestādē bērnu sasniegumu vērtēšanā tiek izmantota STAP sistēma (Sācis apgūt, Turpina apgūt, Apguvis, Padziļināti apguvis ), kas balstīta uz kompetenču pieeju mācību saturā, atbilstoši Skola2030 vadlīnijām.

Lai nodrošinātu caurspīdīgu un ērti pieejamu informāciju par bērna sasniegumiem, vecākiem ir iespēja sekot līdzi sava bērna progresam www.eklase.lv  platformā. Šajā platformā ļvecāki ērti  var pārskatīt:

  • Bērna sasniegumus mācību procesā, ieskaitot STAP vērtējumus dažādās attīstības jomās;
  • Svarīgu informāciju par mācību saturu un aktivitātēm.

Ko nozīmē STAP?

Zemāk redzamajā tabulā sniegta informācija par katra vērtējuma līmeņa nozīmi:

Saīsinājums Līmeņa nosaukums Apraksts
S Sācis apgūt Bērns ir uzsācis jaunu zināšanu vai prasmju apguvi, bet vēl nepieciešams papildu darbs un atbalsts.
T Turpina apgūt Bērns turpina  apgūt un attīstīt savas zināšanas un prasmes, demonstrējot progresu, bet vēl nav pilnībā apguvis mācību saturu.
A Apguvis Bērns ir apguvis nepieciešamās zināšanas un prasmes, spēj tās pielietot praksē un demonstrē izpratni par mācību saturu.
P Apguvis padziļināti Bērns ir ne tikai apguvis nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet arī spēj tās pielietot radoši, analizēt un demonstrēt augstāku izpratni.

Kā notiek vērtēšanas process?

  1. Ikdienas novērojumi:
    Pedagogi vēro bērnu darbību mācību procesā un dokumentē viņa progresu dažādās attīstības jomās, piemēram, valodā, matemātikā, sociālajās prasmēs un radošajās aktivitātēs.
  2. Individuālais progress:
    Vērtēšanā tiek uzsvērta bērna individuālā izaugsme, nevis salīdzinājums ar citiem bērniem.
  3. Atgriezeniskā saite vecākiem:
    Vecāki saņem regulāras ziņas par bērna sasniegumiem un attīstību. Vecāki individuālajās sarunās ar skolotāju var pārrunāt bērna sasniegumus, attīstību un turpmākās izaugsmes iespējas.
  4. Pašvērtējums:
    Bērni, atbilstoši savam vecumam, tiek iesaistīti sava snieguma izvērtēšanā, kas veicina izpratni par viņu stiprajām pusēm un attīstības iespējām.

Kā vecāki var atbalstīt bērna izaugsmi?

  • Regulāri pārskatiet eKlasi: Izmantojiet eKlases platformu, lai sekotu bērna progresam un uzzinātu par mācību saturu un aktivitātēm pirmsskolā. Tas palīdzēs jums būt informētiem un iesaistītiem bērna mācību procesā.
  • Veiciniet pozitīvu pašvērtējumu: Runājiet ar bērnu par viņa sasniegumiem un mudiniet izvirzīt jaunus mērķus. Atbalstiet viņu, slavējot centību un pūles, ne tikai rezultātus.
  • Sadarbojieties ar pedagogiem: Regulāri interesējieties par bērna progresu, piedalieties individuālajās sarunās ar skolotāju un pārrunājiet, kā vislabāk atbalstīt bērnu mājās.
  • Darbojieties mājās, lai pilnveidotu pirmsskolā apgūtās tēmas: Iesaistiet bērnu aktivitātēs, kas paplašina viņa zināšanas un prasmes, piemēram, lasot grāmatas, skaitot priekšmetus vai veidojot radošus darbus. Palīdziet praktiski pielietot to, ko bērns ir mācījies pirmsskolā, tā veicinot dziļāku izpratni un prasmi izmantot zināšanas ikdienā.

Jūsu iesaiste ir būtiska, lai bērns justos motivēts un atbalstīts savā mācību ceļā. Kopā mēs varam veidot bērnam aizraujošu un attīstību veicinošu vidi!